Yrd. Doç. Dr. Nursen İLÇİN, PT

1976 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Bir yıl, Balçova Termal Tesisleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde çalıştıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu’nda araştırma görevlisi olarak görev yapmaya başladı. 2002 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Muskuloskeletal Fizyoterapi Yüksek Lisans programını tamamlayarak Bilim Uzmanlığı, 2009 yılında Fizik Tedavi Rehabilitasyon Doktora derecelerini aldı. 2010 yılında Yardımcı Doçent ünvanını aldı. Akademik görevinin yanı sıra 2013 – 2016 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. 2016 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu, Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Programı, Geriatrik Fizyoterapi Anabilim Dalı Başkanlığı’na atandı ve halen aynı üniversitede akademik görevini ve bölüm başkanlığını sürdürmektedir.

2008 yılında Thera-Band Akademi kapsamında eğitim ve araştırmalar yaparak uluslararası eğitimci unvanı aldı. Halen akademinin gümüş seviye eğiticisi olarak eğitim vermektedir.

Geriatrik rehabilitasyon, aquaterapi, fiziksel aktivite ve egzersiz eğitimi gibi bilimsel ilgi alanlarında ulusal ve uluslararası araştırmalarını sürdürmekte olan Nursen İlçin evli ve bir kız çocuğu annesidir.