Prof. Dr. Cemil YILDIZ

1990 yılında Tbp.Teğmen olarak Gülhane Askeri Tıp Fakültesinden mezun oldu.
1990-91 yılları arasında GATA’da Stajyer Doktor olarak görev yaptı.
1991 yılında Eskişehir Hava Uzay Hekimliği Merkezi’nde katıldığı eğitim sonucunda  Uçuş Hekimi ünvanını aldı.
1991-93 yıllarında İstanbul’da 15. Füze Üs Komutanlığı’nda Sağlık Amiri olarak görev yaptı.
1993 yılında İzmir Hava Lisan Okulu Komutanlığında İleri İngilizce Kursu ve aynı zamanda devam ettiği Ege Üniversitesi Uygulamalı Bilgisayar Kursunu başarıyla tamamladı. Aynı yıl GATA Ortopedi ve Travmatoloji A.D.’nda ihtisasa başladı.
1994 yılında Siirt Asker Hastanesinde, 1995 ve 1996 yılllarında Diyarbakır Asker Hastanesinde OHAL görevi  yaptı.
1996 yılında Ludvig-Maximillian University, Klinikum Grosshadern, Münih, Almanya’da ‘Kıkırdak tamiri’ ve 1997 yılında University of Massachusetts Medical School, Worchester, Massachusetts, USA ziyaretçi doktor olarak ‘Kıkırdak Doku Mühendisliği’ konusunda araştırmalara katıldı.
1997 yılında dört yıllık uzmanlık eğitimini tamamlayarak Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ünvanını aldı.
1997-1999 yılları arasında Kütahya Asker Hastanesinde görev yaptı. Bu sırada Kanada ve Hollanda’da Kıkırdak Tamiri ve Diz cerrahisi ile ilgili kurs ve toplantılara katıldı.
1999 yılında girdiği Basasistanlık sınavını kazanarak GATA Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında Yrd.Doç. ünvanını alarak öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı.
2001 yılında Avusturya’da Abteilung Kinderorthopadie, Orthopadisches Spital (Viyana), ziyaretçi doktor olarak Çocuk Ortopedisi konusunda çalıştı.
Daha sonra 2001-2003 yılları arasında Cornell University, Hospital for Special Surgery, New York, ABD’de Çocuk Ortopedisi konusunda staj tahsil eğitimini tamamladı. Ayrıca bu sırada Amerikanın değişik şehirlerinde ve Kanada’da Ortopedi ve Travmatoloji ile ilgili bir çok kurs ve sempozyumlara katılma ve kendini geliştirme imkanı oldu.
15 Nisan 2005 tarihinde Doçent ünvanını ve 2011 yılında Profesör ünvanını aldı.
2006 ve 2008 yıllarında Cornell Üniversitesi, Hospital for Special Surgery, (New York, ABD, 2006 ve 2009) Artroplasti konusunda eğitimlere katıldı.
Kıkırdak ve kemik tamirinde biyolojik yöntemlerin kullanımı ile ilgili olarak ‘Kültüre Kondrosit Üretimi: Osteokondral Defektlerin Tamiri ve Rekonstüriktif Cerrahide Kullanımının Araştırılması’ (GATA ARGE), ‘Üç Boyutlu Polimerik Yapıların Yapay Kıkırdak Oluşumunda Kullanılması’ (TÜBİTAK Projesi, MİSAG-158), ‘Kompozit Doku Mühendisliği İmplantları ile Kemik Defektlerinin Tamiri’, (GATA ARGE), ‘Multiplanar internal ve eksternal kullanılabilir kemik tespit implantı geliştirilmesi (TÜBİTAK 1003 projesi) görev aldığı bazı projelerdendir.
Halen ”Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Gülhane Tıp Fakültesi, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkan Vekili” ve SB Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitim ve İdari Sorumluluğu görevini sürdürmekte. Evli ve iki çocuk sahibi.